Bone

Bone

Günümüzde toplumun en önemli sorunlarından biri güvenlik hissidir.

Herkes yediklerinin veya kullandığı ürünlerin ne tür ortamlarda nasıl üretildiğini merak eder. Birçok marka, bu korkunun üstesinden gelmek için üretim tesislerinin görüntülerini ve fotoğraflarını tüketici ile paylaşmakta. Peki üretim tesislerinde sağlığımızın güvenliği için ne tür tedbirler alınmaktadır hiç merak ettiniz mi?

Bu sorunun cevaplarından biri bonedir. Bone çalışanların saç bölgesini kapatacak şekilde tasarlanan bir araçtır. Gıda sektöründe en önemli şey üretim tesisindeki sağlık kontrolleri ve güvenliktir.

Ürünler el değmeden hazırlansa bile en ufak bir hata birçok insanın hastalanmasına neden olmaktadır. Bu tür kazaları en aza indirmek için kullanılan araçlardan birisi bonedir. Saç dökülme problemi olan veya buna benzer durumlar göz önüne alındığında üretim tesislerinde bone kullanmak zorunludur.

Yoğun çalışma saatlerinde yorulan çalışanların alın bölgelerinden akan ter de üretilen gıda ürünlerinin üzerine damlamasını önlemek için de bone kullanılır. Kullanılan boneler tek kullanımlık veya gün içerisinde bir kıyafetin bölümü olarak kullanılmaktadır. Örneğin; üretim tesislerinde genellikle bone bütün bir giysinin parçasıdır ve çalışanların yalnızca yüz bölgesini açık bırakacak şekilde tasarlanmıştır. Aslında bütün bunların yanında otoritelerin tartıştığı konu bonelerin üretimlerinde kullanan maddelerdir.

Hepimizin bildiği gibi insanların kafasında çok büyük miktarlarda bakteri bulunmaktadır. Bonelerin kullanılmasıyla steril bir ortam yaratılır ve bu bakterilerin yayılması önlenmektedir.

Tek kullanımlık olan boneler ise daha çok kısa kullanımlar için tasarlanmıştır. Tela yapısı ve uç kısmında bulunan bir lastik ile kişinin kafa bölgesi ile hava arasındaki ilişkiyi keser. Bu sayede dışarıya çıkmaya çalışan bakteriler bonenin iç bölgesinde kalmaktadır.

Tek kullanımlık boneler çıkartıldığında kişi mutlaka üretim bölgesinin dışarısında olmalıdır. Bonelerin en rahat özelliği kullanımı kolay olmasıdır. Özellikle tek kullanımlık boneler bu tür çalışma ortamlarında büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi Formu